ראשי > איסלאם, טיהור הנפש (תזכיא), סחאבא, פניני טקסט > אבו בכר מספר לעומר על המוות

אבו בכר מספר לעומר על המוות

כאשר הח'אליף אבו-בכר (רדיאללהו ענהו) היה על מיטת חוליו הוא ביקש לקרוא לעומר (רדיאללהו ענהו) ואמר לו:

פחד מאללה הו עומר, ודע לך שיש מעשים למען אללה אשר יש לעשותם במהלך היום והם לא יתקבלו בלילה, ויש מעשים אשר יש לעשותם בלילה והם לא יתקבלו במהלך היום. הוא לא יקבל מעשי רשות (נאפילה) עד אשר תקיים את מעשי החובה.

המאזניים של אלו עם מאזניים כבדים באחרית הימים, יהיו כבדים רק עקב כך שהם הלכו בדרך האמת בחייהם, והאמת הייתה כבדה להם. והמאזניים שבהם מונחת האמת מחר, אכן ראיים להיות כבדים. והמאזניים של אלו עם מאזניים קלים באחרית הימים, יהיו קלים רק עקב כך שהם הלכו בדרך השקר בחייהם והדבר היה קל בעיניהם. והמאזניים בהם מונח השקר מחר, אכן ראויים להיות קלים.

אללה ישתבח ויתעלה הזכיר את אנשי גן העדן, והוא הזכיר אותם ביחס למעשיהם הטובים, תוך התעלמות ממעשיהם הרעים. אז כאשר אני נזכר בהם אני אומר לעצמי: אני פוחד מאללה שהוא לא יכלול אותי בתוכם. ואללה ישתבח ויתעלה הזכיר את אנשי הגיהינום, והוא הזכיר אותם בנוגע למעשיהם הרעים ובכך שהוא דחה את מעשיהם הטובים, אז כאשר אני נזכר בהם אני אומר לעצמי: אני מקווה שאני לא אהיה ביניהם. עבדיו של אללה צריכים תמיד להיות במצב של תקווה ופחד. אל להם לפתח תקווה חלושה באללה ואל להם להתייאש מרחמיו.

אם תישמע לעצתי זו, אין איש מאלו אשר אינם איתך עכשיו, שיהיה אהוב עליך יותר מהמוות-שאין ספק שהוא בא עליך. אך אם תתנגד לעצתי זו, אין איש מאלו אשר אינם איתך עכשיו, שיהיה שנוא עליך יותר מהמוות- ואין ספק שלא תוכל לחמוק ממנו.

מקור: איבן אל ג'אווזי – סיפאת א-סאפווה כרך א'.

מודעות פרסומת
  1. עדיין אין תגובות.
  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: