ראשי > איסלאם, טיהור הנפש (תזכיא), לחיות את האיסלאם > ניהול חיים: מים – אדמה , צמחים – פירות

ניהול חיים: מים – אדמה , צמחים – פירות

 

דמיינו שהזמן הוא מים. כל יום, יש לכם 24 ליטר להשקות את כל מה שאתם רוצים. דמיינו שיש לכם מעין מיכל ענק כזה שאתם נושאים אותו במשך כל היום. למיכל הזה יש חור קטן, וממנו דולפים המים באיטיות. עליכם להעביר את המים לדליים שונים ולנצל אותם בחוכמה. כי אם לא תעשו זאת, כל המים ידלפו וילכו לאיבוד באדמה היבשה.

בכל יום אתם עוברים ליד צמחים ועצים שונים, אתם עוצרים להשקות אותם או שאתם מתעלמים מהם. יש את השיח המסועף של משפחתכם, יש את העץ הענק של אללה, ויש גם את העץ הקטן של עצמכם. כל צמח כזה מציין חובה מסוימת שעליכם למלא. ואם אתם לא משקים אותו הוא לבסוף מתייבש ומת.

-oak

אחרי שאתם משקים את הצמחים הללו לרוויה,  נשאר לכם עוד הרבה מים לעצמכם ואתם יכולים להשתמש בו באיזו דרך שאתם רוצים. אתם יכולים להשקות צמחים של חברות, למידה, הנאה, הרפתקאות, עבודה וכל מה שעולם לכם לראש. ישנם צמחים שנותנים את פירותיהם במהרה ולאחרים זה לוקח יותר זמן. ישנם כאלה שאפילו לא נותנים פרי ולעיתים גם מזיקים לאחרים – ממש כמו עשבים שוטים, הם שותים את כל המים והם חונקים את שאר הצמחים.

המפתח לניהול החיים הנכון הוא להשקות במים את הצמחים שנותנים את הפירות הטובים ביותר – אפילו אם זה לוקח להם חודשים ושנים רבות. והצמחים הטובים ביותר מאלו הם הצמחים שגדלים את אדמת העולם שאחרי, ולא על אדמת העולם הזה.

שלושת הצמחים החשובים ביותר להשקיה הם: העץ של אללה, עץ המשפחה והעץ הפרטי שלך.

 • העץ של אללה: החובות שלנו כלפי ריבון העולמים. קיום התפילה ומתן הזכאת והמאבק היום יומי שלנו בדרכו של אללה. וכמו כן הוספת מעשים טובים מעבר לחובות הרגילים. זהו העץ עם הפירות הטובים ביותר.
 • עץ המשפחה: הקדשת זמננו למשפחתנו מבלי להזניח אותם. ביסוס יחס טוב עם הורינו ובני זוגנו. השקיה וטיפוח על מנת להגיע לעץ היפה ביותר. שנותן את המחסה והצל הנעים ביותר.
 • העץ שלכם: קחו את הזמן לעצמכם, ופתחו לעצמכם ענפים גדולים וחזקים. את תזניחו את עצמכם, כי אם העץ שלכם ימות לא יהיה מי שישקה את העצים האחרים.

זה בדיוק מה שהנביא מוחמד עליו השלום היה עושה. הוא היה מחלק את הזמן שלו בין היותו ראש האומה המוסלמית; ראש משפחה, אבא ובעל אוהב. וזמן לעצמו בשעות הקטנות של הלילה בסגידה ובתודה לריבון העולמים.

מי ייתן ונהייה מאלו אשר מנצלים את המים שאללה הקציב לרשותם בצורה הטובה ביותר, ונזכה לראות את הפירות הטובים מהם ביום הדין.

משהו לחשוב עליו אינשאללה…

מודעות פרסומת
 1. 07/04/2009 ב- 17:32

  משאללה אני אוהב את סוג הכתבות האלה, מדבר על משהו ופתאום קופץ למשמעות של מה שאמרת.
  באמת משהו שטוב לחשוב עליו ולהתנהג על פיו. ג'אזאקה אללאהו חייראן

 2. nuh
  07/04/2009 ב- 17:54

  בארכ אללהו פיכ,

  משום מה אנחנו תמיד שוכחים שלנביא מוחמד עליו השלום ולסאחאבא שהיו איתו, לא היה יותר זמן מאשר יש לנו. מספר השעות ביום לא השתנה אף פעם, זה סדר העדיפות שהשתנה. אנחנו צריכים לחשוב לעצמנו, למה אף פעם אין לנו זמן להקדיש לדברים החשובים באמת. ואנחנו צריכים להשקיע בכל יום בחיינו בצורה הטובה ביותר.

 3. קיי
  07/04/2009 ב- 21:21

  משאללה אהבתי מאוד…. וכאב לי מאוד…גם שאחרי שאני משקה את 3 העצים ..ורק מה שהם דורשים בלבד את השאר אני מבזבזת…וחבל….הזדמנויות שלא יחזרו ולא יהיה אפשר לתקן ברגע שיהיה מאוחר מדי…
  אינשאללה אשתפר…. 😦

  • nuh
   08/04/2009 ב- 13:11

   סאלאם קיי,
   אולי זה יעזור.

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: